Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Logo Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Zarząd WM zatwierdził punkty na operacje typu gospodarka wodno-ściekowa

24.01.2020

W dniu 23 stycznia 2020 r. Zarząd Województwa Małopolskiego przyjął uchwałę w sprawie przyjęcia listy zawierającej informację o kolejności przysługiwania pomocy w ramach II naboru wniosków o przyznanie pomocy dla operacji typu „Gospodarka wodno-ściekowa” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszeniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Po przeprowadzeniu oceny punktowej wniosków złożonych w ramach naboru wniosków o przyznanie pomocy dla operacji typu „Gospodarka wodno-ściekowa” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, przeprowadzonego w okresie od 16 września 2019 r. do 14 listopada 2019 r. sporządzona została lista zawierająca informację o kolejności przysługiwania pomocy. Wnioski te po przyjęciu uchwały będą podlegały ocenie merytorycznej.

Pierwszy nabór wniosków na gospodarkę wodno-ściekową to zdecydowanie czas wykorzystanej szansy, który jest odpowiedzią na problemy zgłaszane przez mieszkańców i samorządy

– powiedział wicemarszałek województwa Łukasz Smółka.

Na dzień podejmowania uchwały Samorząd Województwa Małopolskiego dysponuje środkami finansowymi w wysokości 22 898 697,32 euro, tj. 97 472 884,88 zł. Co oznacza, że ocenie będą podlegać projekty znajdujące się na pozycjach od 1 do 73. Wnioski o przyznanie pomocy zawierające zapotrzebowanie na środki przekraczające dostępny limit, będą oczekiwały na dostępność środków. Po pojawieniu się środków, kolejne wnioski będą weryfikowane, zgodnie z kolejnością przysługiwania pomocy.

Na przestrzeni ostatnich lat w sektorze gospodarki wodno-ściekowej dokonała się rewolucja. Bardzo cieszę się, że dzięki pozyskanym dodatkowym środkom unijnym udało się przeprowadzić kolejny nabór wniosków na gospodarkę wodno-ściekową. Jestem przekonany, że pozwoli on na poprawę jakości życia na obszarach wiejskich  i ułatwi funkcjonowanie jej mieszkańców.

- dodał wicemarszałek Łukasz Smółka


Portale regionalne
mapa

Współpraca Z KSOW

Czy chcesz podjąć współpracę z KSOW w Małopolsce?


     


 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009