Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Logo Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Za nami przedostatnia odsłona kampanii „Zasmakuj w Małopolsce 2015”!

28.09.2015

W ubiegły weekend jak co roku Piękny Jaś zawitał do Raciechowic na Święto Jabłka i Gruszki oraz do Leśnicy-Groń na Zwyk bacowski.

Redykiem, czyli zejściem owiec z hal rozpoczął się w niedzielę 27 września w Leśnicy-Groniu tradycyjny „Zwyk bacowski”. To impreza, w której miejscowi gazdowie wzięli udział w zmaganiach o tytuł Gazdy Roku 2015. Widowiskowe konkurencje, takie jak piłowanie drewnianego pnia na czas - stanowiły wizualną oprawę święta, zaś występy zespołów góralskich ubarwiły muzycznie całość imprezy. Gazdą Roku został Edwar Pająk.

W Raciechowicach zaś dla przybyłych gości czekały koncerty zespołów kameralnych, orkiestr dętych, występy dzieci i młodzieży, konkursy dla Kół Gospodyń Wiejskich i dzieci.

W najbliższą niedzielę, tzn. 4 października zapraszamy do Trzyciąża na IX Święto Ziemniaka, tam po raz ostatni w tym sezonie na wszystkie dzieci będzie w swojej kuchni czekał Piękny Jaś!


Portale regionalne
mapa

Współpraca Z KSOW

Czy chcesz podjąć współpracę z KSOW w Małopolsce?


     


 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009