Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Logo Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Ale heca!!!! W jedna niedzielę Piękny Jaś ze swoją kuchnią zawitał aż do trzech miejscowości!!!

07.09.2015

W ubiegłą niedzielę kampania „Zasmakuj w Małopolsce” miała swoje trzy odsłony - każdą w innej części Małopolski!

W Zakliczynie Święto Fasoli odbyło się już po raz szesnasty. To jedna z największych imprez w regionie, która promuje produkt regionalny jakim są nasiona fasoli „Piękny Jaś” z Doliny Dunajca. Teren na Kamieńcu zdominował Jarmark Produktów Lokalnych, podczas którego swoje wyroby i potrawy, rękodzieło oraz twórczość ludową zaprezentowało 59 wystawców z całej Małopolski. Władze województwa reprezentował wicemarszałek dr hab. Stanisław Sorys. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się stoisko „Zasmakuj w Małopolsce”, zorganizowane w ramach kampanii promującej produkty regionalne chronione unijnym certyfikatem. Święto w Zakliczynie ma szczególne znaczenie w harmonogramie kampanii – tutaj największą „gwiazdą” jest Piękny Jaś!

 

Trzy wioski tematyczne: Bolęcin, Dulowa i Zagórz i twórcy ludowi nie tylko prezentujący swoje wyroby, ale także tajniki rzemiosła – to tylko niewielka liczba atrakcji przygotowanych na "Ziemniaczysko pod Lipowcem", Imprezę zorganizowała już po raz piąty Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo na Jurze". Nie zabrakło na niej gospodarza regionu, marszałka Marka Sowy. Celem „Ziemniaczyska” jest pokazanie bogactwa kulturowego tej części Małopolski, atrakcji turystycznych oraz osiągnięć tych wszystkich, którzy "Partnerstwo na Jurze" tworzą. Po raz kolejny miejsca dla imprezy użyczył skansen w Wygiełzowie.

Na lotnisku Aeroklubu Krakowskiego w Pobiedniku Wielkim odbyła się 8. edycja Małopolskiego Święta Warzyw - wydarzenia organizowanego w gminie Igołomia – Wawrzeńczyce. To było święto wszystkich rolników i producentów warzyw. Władze województwa reprezentował wicemarszałek Wojciech Kozak.


Portale regionalne
mapa

Współpraca Z KSOW

Czy chcesz podjąć współpracę z KSOW w Małopolsce?


     


 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009