Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Logo Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

W mieniony weekend w kuchni Pięknego Jasia było naprawdę gorąco!

06.07.2015

Już w sobotę - 4 lipca rozpoczęliśmy weekend z kampanią Zasmakuj w Małopolsce, pojawiając się na Festiwalu Plackorzy w Andrychowie. Na naszym stoisku koło gospodyń wiejskich serwowało krupnik z kiełbasa lisiecką.
Na Święcie Plackorzy rozdano nagrody w konkursie o Złotą Czapkę Kucharską. Pierwsze miejsce zajęły panie z KGW w Brzezince, za Placek miodowy - przekładany, drugie przypadło cukiernikom z hotelu Kocierz za - Swojski placek z owocami, a trzecie przyznano KGW w Roczynach -  za Placek drożdżowy z serem i kruszonką.

W niedzielę natomiast Piękny Jaś ze swoja kuchnią zawitał w rodzinne strony Karpia hrabiego Zatorskiego, na coroczne Święto Karpia, gdzie każdy wie, że …….„Z Małopolski, nie pomorski, najsmaczniejszy karp …..Zatorski!”. Świto Karpia to 3 dniowy festiwal kulinarno-artystyczny, prawdziwy raj dla smakoszy ryb i zgodnie z tradycją to właśnie karp przyrządzany na różne sposoby jest „bohaterem” tych dni.
Karp zatorski to ryba hodowana w małopolskich stawach od bardzo dawna. Tradycyjny sposób chowu oraz wyjątkowe wody w tutejszych zbiornikach sprawiają, że smak tej ryby doceniany jest przez największych koneserów.

Niedziela była bardzo pracowita i kampania „Zasmakuj w  Małopolsce” miała swoją odsłonę również podczas Dni Łapanowa, gdzie lokalne gospodynie serwowały wyśmienitą fasolkę po bretońsku z fasoli Piękny Jaś oraz szarlotkę z jabłek łąckich.


Portale regionalne
mapa

Współpraca Z KSOW

Czy chcesz podjąć współpracę z KSOW w Małopolsce?


     


 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009