Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Logo Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

22 lutego w Brukseli odbędą się warsztaty : "Alternatywne Sieci produkcji i dystrybucji żywności"

05.02.2010

FAAN (Faciliating Alternative Agro-Food Networks: Stakeholder Perspectives on Research Needs) jest projektem badawczym finansowanym w ramach 7. Programu Ramowego UE, łączącym instytucje akademickie oraz organizacje pozarządowe w celu wspólnej analizy fenomenu Alternatywnych Sieci Dystrybucji i Produkcji Żywności. W projekcie bierze udział 5 instytucji akademickich i 5 organizacji pozarządowych z 5 krajów członkowskich UE mających doświadczenie z działalnością na rzecz rozwoju obszarów wiejskich oraz zrównoważonym rolnictwem. Wspólnie z osobami i instytucjami zaangażowanymi w Rozwój Alternatywnych Sieci Produkcji i Dystrybucji Żywności przeprowadzą one działania oparte na metodach uczestniczących (focusy, warsztaty), których celem będą:

  • Analiza jak aktualne polityki na poziomach: europejskim, krajowym oraz regionalnym wpływają na rozwój Alternatywnych Sieci Produkcji i Dystrybucji Żywności.
  • Studia terenowe określające sytuację ASPDZ w wybranych państwach.
  • Analiza przyszłych kierunków badawczych dotyczących ASPDZ.
  • Analiza jak ASPDZ łączą różne typy innowacji: organizacyjnej, kulturowej, ekonomicznej i technologicznej, jako poligon dla przyszłej, opartej na wiedzy i bio-ekonomii polityki rozwoju UE

 

Dwa główne filary projektu stanowią: badania kooperacyjne oraz Alternatywne Sieci Produkcji i Dystrybucji Żywności. Możesz odnaleźć więcej na ten temat, korzystając ze znajdujących się na stronie odnośników. Projekt Rozpoczął się w Listopadzie 2008 roku i zakończy się w Marcu 210 roku. W celu lepszej organizacji pracy oraz by osiągnąć zamierzone cele, projekt został podzielony na 5 pakietów merytorycznych oraz 3 poświęcone rozprzestrzenianiu wyników, ewaluacji oraz zarządzaniu.

Pakiet1: Współuczestniczące projektowanie ram badania kooperacyjnego dotyczącego ASDPZ
Pakiet2: Analiza polityk rozwoju oraz teoretycznych ram dla badań ASDPZ
Pakiet3: Analiza porównawcza ASDPZ na różnych poziomach w badanych krajach
Pakiet4: Warsztaty z osobami zaangażowanymi w rozwój ASPDZ na poziomie poszczególnych państw
Pakiet5: Europejskie Warsztaty z osobami zaangażowanymi w rozwój ASPDZ
Pakiet6: Rozprzestrzenienie wyników oraz komunikacja
Pakiet7: Ewaluacja
Pakiet8: Koordynacja oraz zarządzanie

Więcej informacji można uzyskana na stronach internetowych: www.faanweb.eu , www.rolnictwoalternatywne.pl

Źródło: www.faanweb.eu


Portale regionalne
mapa

Współpraca Z KSOW

Czy chcesz podjąć współpracę z KSOW w Małopolsce?


     


 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009