Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Logo Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Ogłoszenie listy rankingowej konkursu 4/2020 dla Partnerów KSOW

23.04.2020

Zakończył się czwarty nabór wniosków dla partnerów Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Organizacja szkoleń dla Kół Gospodyń Wiejskich (KGW), wymiana wiedzy i doświadczeń między rolnikami, organizacja targów i szkoleń w sektorze rolnym, promocja ekologii i podtrzymanie tradycji to tylko kilka z pomysłów, które dzięki dofinansowaniu będą mogli zrealizować partnerzy KSOW.

W dniu 17 stycznia 2020 r. zakończył się czwarty nabór wniosków dla partnerów Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich (KSOW) na wybór operacji, które będą realizowane w 2020 r. i 2021 r. w ramach dwuletniego planu operacyjnego na lata 2020–2021. W czwartek, 23 kwietnia, lista wybranych projektów została przyjęta przez Zarząd Województwa Małopolskiego.

Łącznie do Jednostki Regionalnej KSOW Województwa Małopolskiego w trakcie trwania naboru, czyli w dniach od 9 grudnia 2019 r. do 17 stycznia 2020 r. złożono 49 wniosków o wybór operacji na łączną, wnioskowaną kwotę dofinansowania ponad 4,3 mln zł. Po dokonaniu oceny formalnej pozytywnie zweryfikowano 29 wniosków na kwotę niemal 2 mln zł.

Bardzo cieszy mnie tak aktywne włączenie się mieszkańców Małopolski w działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Nasz region to w dużej mierze tereny wiejskie, dlatego rozwój tych obszarów jest dla nas szczególnie ważny.

- podkreślił Łukasz Smółka, wicemarszałek województwa małopolskiego.

Limit środków przewidzianych na realizację operacji w ramach konkursu 4/2020 dla Województwa Małopolskiego wynosi 1 600 000,00 zł, co pozwala na sfinansowanie 24 projektów.

Przewidziana kwota 1,6 mln zł będzie mogła posłużyć zaangażowanym mieszkańcom do realizacji ich pomysłów i przedsięwzięć związanych z rozwojem obszarów wiejskich w naszym województwie. To wspaniałe, że tak różnorodne inicjatywy na rzecz społeczności lokalnych będą mogły się urzeczywistnić.

- dodał Łukasz Smółka.

Zobacz: Lista rankingowa


Portale regionalne
mapa

Współpraca Z KSOW

Czy chcesz podjąć współpracę z KSOW w Małopolsce?


     


 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009